vip rafting logo

Ankara’ya En Yakın Rafting Alanı Melen Çayı

Ankara’ya en yakın rafting parkuru Düzce Melen çayıdır. Melen çayında uzun yıllardır rafting yapılmasına rağmen Ankara’dan katılım oranı yok denecek kadar azdır. 2016 yılı içerisinde Ankara dan rafting rezervasyonu için arayan sayısı bizi giderek umutlandırmaktadır. Henüz İstanbul kadar yoğunluk olmasa da Ankaralı olarak talebin artacağını ve rafting seven hemşerilerime de bu sporun keyfini tattırmayı amaçlamaktayım. Ankara’dan rafting turlarımıza günübirlik katılabileceğiniz gibi konaklamalı olarak katılma imkanı da bulunmaktadır.

Ankara’lı rafting sevenlerin en çok merak ettiği ve cevap aradığı soruları bu yazımızda satır başları ile özetleyeceğim. Öncelikle en çok merak edilen soruları başlıkları ile birlikte vermek gerekirse

Ankara’dan Kalkışlı Rafting Turları Var Mı?

Ankara Melen Çayı arası kaç km’dir?

Ankara’dan Melen Çayına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Gibi bir çok soruya rehber olmak için yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum. İlk sorumuzun cevabıyla başlıyoruz.

Ankara’dan Kalkışlı Rafting Turları Var Mı?

Yazımın başında da belirttiğim gibi Ankara rafting sporuna yeterli ilgi olmadığı için her hafta Ankara Kalkışlı rafting turu düzenleme cesaretini henüz kendimizde bulamıyoruz. Bunu Melen çayında 10 seneyi aşkın bir süredir hizmet ettiğimiz halde söylüyorum. Birkaç aracı firma Ankaradan bize tur getirme girişiminde bulundu fakat onlarda talep olmadığını görünce geri adım attılar. Madem servis imkanı yok artık kendiniz geleceksiniz ikinci soruya geçme vakti geldi demektir :)

Ankara Melen Çayı arası kaç km’dir?

Ankara Düzce Melen Çayı arası yaklaşık olarak 270 km civarındadır. Zaman olarak da normal şartlarda 2,5-3 saat gibi bir sürede gelinebilmektedir. Rafting tur programının 09:30 gibi başladığını düşünürseniz 06:30 gibi yola çıkmanız gerekmektedir. Şundan emin olabilirsiniz ki alacağınız hizmet ve rafting heyecanı sizi pişman etmeyecektir. Sorularımıza adres tarifi ile devam edelim.

Ankara’dan Melen Çayına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ankaradan melen çayına ulaşım konusunu iki başlık altında ayıralım kendi aracı ile gelmek isteyenler ve şehirler arası otobüslerle ulaşmak isteyenler diyerek cevaplandıracağım.

Öncelikle Melen çayı rafting parkurunun başlangıcının Düzce ili Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyünde olduğunu belirmek isterim. Yola çıktığınızda İstanbul istikametinde TEM otoyoluna girmelisiniz. İster Düzce TEM çıkışından çıkarak Yine İstanbul yönüne, isterseniz de Gümüşova-Gölyaka TEM çıkışından çıkarak İstanbul istikametine devam etmeniz gerekiyor. Ben ikincisini tercih ederim. Fakat kaçırsanız fazladan 50 km yol gideceğinizi de belirteyim :) Çıkış yaptıktan sonra Cumayeri ilçe tabelasından içeri giriş yapıyoruz ve oradan da Dokuzdeğirmen köyüne Rafting sporunun en kaliteli hizmet adresi Vip Rafting Tesisine ulaşmış oluyoruz.