vip rafting logo

İstanbul Rafting Turları

İstanbul’a en yakın rafting parkuru Düzce Melen çayıdır. Bu nedenle Melen çayında rafting yapanların %90 lık kısmını İstanbul’dan katılım sağlayan sporcular oluşturmaktadır. İstanbul il sınırları içerisinde rafting yapılacak yerler bulunmamaktadır. Bize gelen bazı telefonlarda böyle bir yanlış anlaşılma olduğunu görmekteyiz.

İstanbul’dan 2 saat gibi kısa bir sürede Melen çayı rafting parkuruna ulaşım sağlanabilmektedir. İsterseniz Mart ve Haziran arasında sadece hafta sonları düzenlediğimiz İstanbul çıkışlı rafting turlarımıza da katılma imkanına sahipsiniz.
İstanbul Servis Güzergahları ve saatleri aşağıdaki gibidir.


Bakırköy Boyner (06:45) - Mecidiyeköy Teknosa Önü ( 07:00) - Kadıköy Evlendirme Dairesi (07:15) - Kozyatağı- Bostancı- Maltepe Köprüsü- Kartal Köprüsü- Gebze MC Donalds ve TEM giriş

İstanbul rafting turları adı altında bir çok firma rafting turu düzenlemeye çalışmaktadır. Fakat tesis olarak genellikle kendi tesisimize olan taleplere cevap vermekteyiz. Sizlerin de direk bizim ile iletişime geçerek rezervasyonunuzu yaptırmanız daha garanti olacaktır.

Melen çayı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için melen çayı rafting parkuru ve merak edilenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul ‘dan Melen çayı Rafting alanına ulaşım imkanları çok rahat bir şekilde yapılmaktadır. Güney bölgelerinde rafting yapanlar araçlarını bıraktıkları yerden yükseltinin fazla olduğu alanlara transfer edilerek oradan inişleri sağlanmaktadır. Bizde durum tam tersinedir. Aracınızı tesisimizin otoparkına bırakarak hemen suya inişimiz rafting tesisimizin içinden yapılmaktadır. Bu yüzden İstanbul dan tesisimize ulaşım yolları sıkıntılı değildir. İster büyük otobüslerle isterseniz de çok lüks bir araçla tesis önüne kadar ulaşabilmektesiniz.

İstanbul çıkışlı rafting turumuza katılmak isteyenler servislerde yer sıkıntısı yaşamamak için talep edecekleri tarihten 1 hafta önce başvuru yapmaları yararlarına olacaktır.

İstanbul dan Melen Çayına Nasıl Ulaşırım?

İstanbuldan melen rafting alanına kendi aracınız ile ulaşacaksanız yol tarifimiz sizi en kısa sürede tesisimize ulaştıracaktır. 2 şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. TEM Otoyolu Ankara İstikametinde ilerleyip Hendek Gişelerden çıkarak 1 km sonra Ankara- Hendek tabelasını takip edip 20 km. sonra Cumayeri tabelasından ilçeye giriş yapıyoruz. 2. Yol eski yoldan Ankara İstikametine devam edip Cumayeri tabelasından İçeri giriş yaparak olmaktadır.

İstanbuldan Melen çayına Otobüs ile Ulaşım İmkanı?

Servis talebinizi geri çevirdiğimizi ve otomobilinizin de olmadığını varsayarsak İstanbul dan rafting turlarına katılmak için otobüs kullanabilirsiniz. Düzce güven firması ve Metro turizm firmalarının Düzce otobüslerine binerek Cumayeri sapağında ineceğinizi söylemelisiniz. Cumayeri sapağı yani ineceğiniz yer ile tesisimiz arasında 10 km. mesafe vardır. İster taksi tutarak isterseniz de Cumayeri Belediyesinin Dokuzdeğirmen köyüne gelen araçları ile tesisimize ulaşmanız mümkündür.

Evet İstanbul rafting turları ile ilgili bilgiler verdiğimiz yazımızın sonuna geldik merak ettiğiniz konularda bize mail atarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.