vip rafting logo

Melen Çayı Rafting Parkuru ve Merak Edilenler

Melen çayı rafting sporu için adeta özel yapılmış edasında bir parkurdur. Bu benim tecrübelerime dayandırdığım bir iddia niteliği de taşımaktadır. Melen çayında daha önce rafting yapmış sporcular bana katılırlar yada katılmazlar bunun için bir şey söyleyemeyeceğim. Çünkü onlar sadece alacakları keyif yönünden olaya yaklaşırken ben işletmeci olarak bir çok noktadan bakmak durumundayım.

Bir aktiviteden keyif almak tabi ki çok önemli ama güven içerisinde bu keyfi yaşamak ise bizim için daha önemli bir kriterdir. Melen çayı güven içinde rafting yapabileceğiniz bir nehirdir dedikten sonra melen çayı ile ilgili en çok merak edilen ve bana yöneltilen sorulara cevap bulmaya çalışalım.

Bu soruların en başında

Melen çayı rafting parkuru kaç km dir?

Melen çayında rafting için en iyi zamanlar hangi aylardır?

Melen çayında rafting tehlikeli midir?

Melen çayı rafting zorluk derecesi kaçtır?

Melen çayı rafting parkuruna nasıl gidilir?

Melen çayında konaklama imkanları var mıdır?

Gibi bir çok soruya cevap bulabileceksiniz. Bazı sorulara ayrıntılı olarak başka yazılarımda cevap verdiğim için onları genel cevaplayacağım.

Melen çayı rafting parkuru kaç km dir?

Melen çayı rafting parkuru 13 km. uzunluğa sahiptir. Tabi firmaların giriş ve çıkış yerleri aynı olmadığı için kimisi 12 km. kimisi 11 km. yapmaktadır. Biz giriş ve çıkış arasındaki en uzun mesafeyi kullanarak 13 km. de tamamlıyoruz.

Melen çayında rafting için en iyi zamanlar hangi aylardır?

Melen çayı rafting sezonu Mart ayı ile başlayarak Haziran ayı sonlarına kadar çok yoğun talep görmektedir. Temmuz ve Ağustos aylarında gerek su seviyesinin düşmesi gerekse de insanların güney bölgelerimize tatil için gitmeleriyle melen çayı rafting sezonu durgun geçmektedir. Melen çayının en güzel zamanlarını daha detaylı öğrenmek için melen çayı rafting ne zaman yapılır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Melen çayında rafting tehlikeli midir?

Yazımızın başlangıç bölümlerinde melen çayının tercih edilmesindeki en büyük etkenin güvenli olmasından dolayı olduğundan bahsetmiştik. Adrenalin sporlarında %100 güvenlikten bahsetmek hayal ürünü olur. Melen çayının 15 senelik geçmişine baktığımız da herhangi bir ölümlü kaza ve yaralanma olmaması melen çayının güvenli bir nehir olduğuna ve tehlikenin az olduğuna işaret etmektedir.

Melen çayı rafting zorluk derecesi kaçtır?

Rafting zorluk derecelendirme sistemi 1 ile 6 arasında yapılır. Sayı büyüdükçe zorluk dereceside artmaktadır. Melen çayı rafting zorluk derecesi 3+1 dir. Mevsim şartlarına göre bazen 5 i zorladığı da olmaktadır. Melen çayı rafting zorluk derecesi için detaylı yazdığım yazımı okumak için linke tıklayınız. www.duzceviprafting.com/rafting-zorluk-dereceleri

Melen çayı rafting parkuruna nasıl gidilir?

Melen çayı rafting parkuruna İstanbuldan nasıl ulaşılır, Ankaradan nasıl ulaşılır, aracı olmayıp şehirler arası otobüs kullanarak gelmek isteyenler için geniş anlatımlı bir tarif yaptığım yazımı okumak için linke tıklayınız.

Melen çayında konaklama imkanları var mıdır?

Melen çayında konaklama imkanları çadır kamp konaklama, bungalow konaklama şeklinde yapılmaktadır. Konaklama kapasitesi 20 kişi civarında ve kısıtlı sayıdadır. Büyük firmalar ve yoğun talepleri tesisimize yarım saat mesafede bulunan Otellerde rezervasyon yaptırarak talebi karşılamaya çalışıyoruz. Melen rafting tesisi olarak kendi bünyemizde 5 adet bungalow evimiz bulunmaktadır. Ayrıca ister kendi çadırınızı getirerek istersenizde bizden çadır isteyerek konaklama yapabilirsiniz. Rafting konaklama fiyatları ve evlerin resimleri için melen çayı konaklama sayfamızı ziyaret ediniz.

Evet melen çayı ile ilgili aklıma gelen ve en çok merak ettiğiniz soruları cevaplamaya çalıştım. Bu sorular haricinde öğrenmek istedikleriniz varsa yazının altına yorum yaparak insanların bilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Melen çayında rafting yapmak bir ayrıcalıktır. Vip rafting tesisi ile bu ayrıcalığı yaşayabilirsiniz.